Grupa mResell

Projekt stworzony dla grupy mResell działającej w 9 krajach na całym świecie


Grupa mResell (w Polsce funkcjonująca jako mBazaar) została założona przez pasjonawót Apple w 2012 roku w Szwecji. Skandynawowie stworzyli pionierską platformę sprzedaży oraz serwisu sprzętu z charakterystycznym jabłkiem w logo.

Na dzień dzisiejszy mResell jest największą tego typu platformą umożliwiającą zakup i sprzedaż używanego sprzętu Apple w sposób łatwy, bezpieczny, a jednocześnie ustrukturyzowany.

Preview image

Wyzwanie

Kompletne odświeżenie layoutu i poprawienie ergonomii korzystania z serwisu

Naszym zadaniem było uwolnienie potencjału jaki drzewa w tym projekcie. Zmiana struktury serwisy, uproszczenie ścieżki zakupowej i sprzedażowej. Odświeżenie wizerunku i doprowadzenie do momentu, w którym biznes klienta wyznaczać będzie trendy nie tylko w kwestii modelu samego biznesowego, ale również designu i komfortu korzystania z serwisu przez użytkowników.

Nasze
działania


  Konsulting w zakresie designu i UX
  Przygotowanie projektu graficznego odzwierciedlającego renomę Apple
  Stworzenie koncepcji i przebudowa strony pod kątem UX i UI użytkownika
  Zaprojektowanie oraz implementacja nowych makiet w html
  Współpraca przy wdrożeniu wszystkich stron lokalnych dla 9 krajów

RWD - czyli mobile first

W praktyce technologia Responsive Web Design opiera się o sprawdzone od lat języki takie jak HTML czy CSS wzbogacone o breakpointy informujące o tym przy jakiej rozdzielczość strona ma zmienić swój układ. Wymaga to zwrócenia szczególnej uwagi na użyteczność oraz prostotę serwisu co w efekcie przekłada się na jego jakość.

To między innymi dlatego Google oficjalnie rekomenduje treści wykorzystujące RWD oraz faworyzuje je w wynikach wyszukiwania. RWD obniża koszty utrzymania, świetnie wygląda na wszystkich urządzenia, niezależnie od jego rodzaju (smartfone, tablet, laptop, desktop) czy używanego oprogramowania (Android, iOS, Windows, etc.). Dzięki tej technologii klient może szybko i wygodnie przeglądać naszą ofertę, sprawdzić cenę i kupić towar.

Realizacja projektu

Pierwszym etapem naszej pracy były wszechstronna analiza projektu, przy którym mieliśmy pracować. Dotychczas serwis funkcjonował przy lekko archaicznej szacie graficznej, której brakowało ujednolicenia i jasnej myśli globalnej. Strona ułożona była z wielu elementów, które nie miały punktów styku w całym serwisie.

Pracę zaczęliśmy od podstaw. Najpierw szczegółowy wywiad z klientem, zapoznanie się z heatmapami bieżącej wersji sklepu. Analiza statystyk i zweryfikowanie ich z potrzebami użytkowników.

By odpowiednio poznać te potrzeby zadbali my o:

 • analizę rynku
 • analize konkurencji
 • audyt SEO

Po szczegółowym, wielopłaszczyznowym badaniu przystąpiliśmy do działania. Opracowaliśmy design spójny z prestiżem i renomą produktów Apple. Następnie przygotowaliśmy koncept przebudowy UX i UI tak, by poprawić funkcjonalność oraz użyteczność serwisu. Istotne było przy tym, by witryna budziła przed użytkownikami 100% zaufanie. Ponadto zajęliśmy się przygotowaniem oraz wdrożeniem nowych makiet w html.


Brawo. Dotrwałeś do końca!

Widziałeś wszystkie case study, które chcieliśmy Ci pokazać. Teraz przyszła pora na to, byś poznał nasz zespół.

Przejdź do strony o nas