Philo New York

Philo New York to elegancka moda damska rodem z Nowego Jorku, łącząca wyjątkowy komfort noszenia z nieprzeciętnym i ponadczasowym designem.


Mimo wyjątkowych produktów promowanych przez gwiazdy światowego formatu zarówno ilość użytkowników odwiedzających sklep jak i sprzedaż nie były dla właścicielek zadowalające.

Preview image

Wyzwanie

Zwiększenie sprzedaży w e-sklepie wśród aktualnych klientów oraz dotarcie do nowych

Sytuacja wyjściowa klienta wymagała wielu usprawnień. Klient został “porzucony” przez dotychczasowego wykonawcę, a problemy uniemożliwiały zarówno zarabianie, jak i funkcjonowanie sklepu. System zamówień nie funkcjonował właściwie, płatności często nie dochodziły na konto, a klienci nie dostawali powiadomień o statusie ich zakupów.

Nasze
działania


  Odświeżenie szaty graficznej sklepu tak, by oddawał elegancję i prestiż marki
  Wybór fraz komercyjnych mogących wygenerować największą sprzedaż
  Przeniesienie sklepu na platformę Shoplo
  Optymalizacja sklepu pod kątem SEO i UX
  Linkowanie zewnętrzne sklepu internetowego
  Analiza i optymalizacja wyszukiwanych słów kluczowych pod kątem ich konwersyjności
  Przeszkolenie pracowników w zakresie administracji sklepu

RWD - czyli mobile first

Wykorzystaliśmy nowoczesną i uniwersalną technologię RWD do stworzenia sklepu, by prezentował się optymalnie na wszystkich urządzeniach, począwszy od komputerów stacjonarnych, tabletów aż po smartfony.

Zbudowaliśmy sklepu w taki sposób, by płynnie i dynamicznie dostosowywał się do rozdzielczości przeglądarki oraz specyfiki danego urządzenia. Wpływa to na zmianę wyglądu, zawartości oraz nawigacji.

W przypadku sklepu oznacza to zmianę ilości produktów w wierszu na liście w kategorii bądź wyszukiwarce, ukrywanie elementów graficznych (banerów) czy zastępowanie linków tekstowych buttonami w kluczowych miejscach, tak aby na tablecie czy smartphonie dało się łatwiej nawigować.

Główną zaletą tego rozwiązania jest wygoda przeglądania – ta wersja jest spójna, dostosowana, atrakcyjna graficznie i estetyczna. Warto też wspomnieć o pozycjonowaniu – wyszukiwarka Google wyróżnia e-sklepy dostosowane do współczesnych standardów. Dzięki responsywnej wersji sklepu, marka Philo pozyskała nowych klientów oraz zwiększyła sprzedaż swoich usług.

Realizacja projektu

Na początku współpracy zaproponowaliśmy przeniesienie sklepu na silnik Shoplo. Dotychczasowy wykonawca nie konsultując potrzeb klientki postawił sklep na RoR e-commerce. Właścicielka sklepu była praktycznie pozbawiona możliwości edycji produktów, a niedziałająca strona uniemożliwiała monetyzację biznesu.

Na pierwszym spotkaniu pokazaliśmy klientce możliwości Shoplo oraz prostotę i wygodę edycji oraz dodawania nowych produktów. Już wtedy zapadła decyzja o przeniesieniu sklepu. Dodatkowym, choć nie głównym problemem była także archaiczna grafika, która nijak nie nawiązywała do elegancji produktów Philo. Po zaprezentowaniu naszego pomysłu na nową grafikę uzyskaliśmy błyskawiczny akcept do projektowania kolejnych podstron.

Wspólnie z Philo przygotowaliśmy całą logistykę procesu zamówień, od momentu złożenia zamówienia, przez jego realizację, aż po komunikację po wysyłce produktów.

Opracowaliśmy skuteczny i przyjazny sposób komunikacji z użytkownikami, wykorzystując przy tym narzędzie jakimi dysponuje Shoplo. Spersonalizowane informacje o zamówieniach, komunikacja w mediach społecznościowych i ciągły rozwój sklep to ciągły proces, w ramach którego szkolimy zespół odpowiedzialny za realizację zamówień w sklepie. Dzięki czemu pracownicy samodzielnie potrafią zarządzaniem panelem administracyjnym sklepu.


Następny case study

Kilka słów o tym jak wygląda nasza współpraca z najlepszą porównywarką ubezpieczeń OC/AC w Polsce

Zobacz case study