All-Med

Jak zwiększyliśmy liczbę rejestracji online o 321% w ciągu dwóch lat współpracy?


Profil klienta: All-Med jest jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycznych w kraju. Prowadzi leczenie z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej, terapeutycznej i zabiegowej, spełniające najwyższe unijne standardy.

Preview image

Wyzwanie

Zwiększyć liczbę rejestracji online.

Stan, jaki zastaliśmy podczas pierwszej analizy strony, faktycznie nie był zachwycający. Ruch oscylował w okolicach 5000 odwiedzin miesięcznie i 4000 użytkowników miesięcznie (2016), a wejść organicznych było około 3700 miesięcznie, przy 3000 użytkowników miesięcznie.

O kliencie

Opiekę nad pacjentami sprawuje kilkudziesięciu lekarzy różnych specjalizacji. Ich profesjonalizm, potwierdzony tytułami naukowymi oraz praktyką medyczną uzyskaną w prestiżowych klinikach krajowych i zagranicznych, gwarantuje optymalne efekty terapeutyczne na każdym etapie leczenia.

Nasza współpraca z kliniką trwa nieprzerwanie od 2016 roku. Od tego czasu udało nam się uzyskać następujące rezultaty:

 • 306% wzrostu ruchu organicznego;
 • 320% wzrostu ruchu ogólnego;
 • klient, dzięki działaniom SEO otworzył 10 kolejnych specjalizacji medycznych;
 • stał się liderem w branży opieki medycznej w Łodzi;
 • zatrudnił ponad 30 nowych lekarzy, pielęgniarek i pracowników obsługi Centrum Medycznego.

Zacznijmy od początku, bo wtedy nikt nie spodziewał się tak spektakularnego sukcesu. Klient zgłosił się do nas z kilkoma problemami, były to między innymi:

 • bardzo słaby kontakt z wcześniejszą agencją;
 • brak kontroli nad budżetem AdWords;
 • niezrozumiałe raporty lub ich całkowity brak;
 • brak wzrostu ruchu organicznego na przestrzeni kilku miesięcy;
 • brak jasnej strategii rozwoju;
 • niejednolity wizerunek marki online i offline.
charts

Dwa lata wcześniej wyglądało to praktycznie tak samo. Ruch również wahał się w granicach 5000 odwiedzin i 4000 użytkowników (2014), współczynnik odrzuceń utrzymywał się na poziomie 31%, a czas trwania uśrednionej sesji wynosił jedyne 2 minuty 53 sekundy.

Na tym przykładzie doskonale widać, że przez 2 lata sytuacja Centrum Medycznego All-Med praktycznie w ogóle nie uległa poprawie.

Dało się to również odczuć w samej placówce. Przez 2 lata otworzono kilka nowych specjalizacji, ale jednocześnie kilka innych zamknięto, ponieważ pacjenci nie chcieli z nich korzystać. Lekarze związani z Centrum zaczęli odchodzić z pracy, a nowi nie byli zainteresowani podjęciem współpracy. Tak zwykle wygląda początek końca.

Na szczęście ten scenariusz się nie spełnił.

Dobre SEO to nie tylko wzrost liczby odwiedzających stronę, ale przede wszystkim większe zainteresowanie ze strony potencjalnych pracowników, co w przypadku centrum medycznego jest kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do jego rozwoju.

Diagnoza problemów

Współpracę z klientem zawiązaliśmy w połowie 2016 roku. Pierwszy raport dla Centrum sporządziliśmy we wrześniu i nie napawał optymizmem. Wyglądało to przerażająco z każdej możliwej perspektywy, ale dzięki niemu klient zobaczył, w jak słabej kondycji jest jego strona.

Powodów tego stanu rzeczy było tak wiele, że wszystkich ich nie przywołamy, ale do najważniejszych możemy zaliczyć:

 • brak skoordynowanych działań SEM;
 • działania spamerskie, które osłabiały widoczność witryny w Google;
 • zduplikowane treści na dwóch domenach, ponieważ istniała jeszcze strona na blogspocie z identycznymi treściami.

Teoretycznie ruch nie był zły, ponieważ około 100 odwiedzin dziennie z Google nie jest bardzo słabym rezultatem, ale warto zauważyć, że inne łódzkie kliniki mogły poszczycić się kilkukrotnie wyższymi wynikami.

Mieliśmy do czynienia z klasyczną sytuacją, w której klient trafia na agencję zainteresowaną jedynie wystawianiem faktur, bo na pierwszy rzut oka widać, że ich praca nie przynosiła oczekiwanych efektów.

W komunikacji z klientem postawiliśmy na pełną transparentność działań na linii agencja-klient, co wiązało się z bardziej zaawansowanym raportowaniem, częstszymi rozmowami i spotkaniami.

Brak zaufania do nowego partnera nas nie dziwił, ale udało nam się uzyskać porozumienie i podpisaliśmy umowę.

Od czego zaczęliśmy pracę?

1

Audyt SEO

Nasz audyt wykazał wiele błędów, które powodowały brak wzrostu ruchu. Wśród nich były te najbardziej popularne, czyli kopiowanie treści z innych serwisów t.j. Znany Lekarz, bardzo powolne ładowanie się strony, które trwało powyżej 7 sekund oraz brak zdefiniowanych tytułów SEO.

2

Link building

Działania optymalizacyjne on-site wzmocniliśmy off-site, czyli link buildingiem. Mimo że analiza wykonana narzędziami Ahrefs i Majestic SEO, wykazała znaczne braki w stosunku do konkurencji, to stwierdziliśmy, że tak agresywne pozyskiwanie linków nie będzie konieczne.

3

Optymalizacja SEO

Niestety strona postawiona była na gotowym szablonie WordPress zakupionym na ThemeForest. Ogromnym minusem tego typu rozwiązań jest to, że ingerencja w kod często kończy się efektem domina. Poprawienie jednego elementu, skutkuje naruszeniem kolejnego itd.

4

Linkowanie wewnętrzne

Przed rozpoczęciem współpracy, na stronie znajdowało się około 10 tekstów, które całkiem nieźle radziły sobie w Google i systematycznie zbierały ruch. Niestety nikt wcześniej nie pomyślał o tym, aby teksty linkowały do specjalizacji, specjalizacje do podstron konkretnych lekarzy i na odwrót. W tej kwestii strona nie spełniała swoich zadań w ogóle.

5

Content marketing

Jak wspomnieliśmy, strona posiadała kilka tekstów. Niestety za mało, aby konkurować w pozyskiwaniu ruchu z takimi placówkami, jak: Salve, Bonifratrzy, Medyceusz czy Szpital Św. Rodziny.

Oczywiście to nie wszystko, ale wniosek nasuwa się sam - strona nigdy nie była odpowiednio zoptymalizowana.

Pierwsze efekty

Po kilku miesiącach od zoptymalizowania strony i zakończenia wzmożonych prac nad link buildingiem, udało się zrealizować cel.

Ruch wzrósł niemal o 100% i zgodnie z naszą obietnicą, klient był w stanie przeznaczyć środki na zaprojektowanie i wdrożenie nowej strony. Wykonanie tego projektu zajęło nam niespełna 5 miesięcy, w trakcie których przebudowaliśmy całą stronę, a każdy detal konsultowaliśmy z naszym partnerem.

Co zmieniliśmy?

Preview image
 • More info

  Poprzednia wersja strony nie była przemyślana pod kątem rejestracji online. Nowa strona została zaprojektowana tak, aby zdecydowana większość pacjentów chciała umawiać się przez internet, a nie telefonicznie.

  Close
 • More info

  Umożliwiliśmy pacjentom dodawanie opinii, dzięki temu zyskaliśmy ogromną przewagę nad konkurencją.

  Close
 • More info

  Wizytówki lekarzy to jeden z najistotniejszych elementów stron internetowych dla tej branży. Każdy lekarz w All-Med aktualnie posiada uzupełniony opis oraz zdjęcie profilowe, jeśli było to możliwe.

  Close

Co jeszce zmieniliśmy?

Rich Snippets

Każdy lekarz oraz każda specjalizacja mają wdrożone Rich Snippets w postaci gwiazdek, dzięki czemu URL-e klienta w wynikach wyszukiwania zaczęły się wyróżniać.

Rozbudowana wyszukiwarka

Wyszukiwarka lekarzy zaczęła działać na kilka różnych sposobów. Lekarza można wyszukać po imieniu, nazwisku lub specjalizacji.

Specjalizacje

Każdej specjalizacji przypisano lekarzy, którzy się nią zajmują. Dzięki temu pacjent, który odwiedza np. gabinet kardiologiczny widzi, którzy specjaliści zajmują się problemami kardiologicznymi.

Uproszczenie oferty

Uporządkowaliśmy mniejsze sekcje na stronie np. usługi na NFZ, badania kliniczne, badania diagnostyczne i mniej istotne podstrony, t.j. galeria czy podstrona z partnerami.

Linkowanie wewnętrzne

Powiązani lekarze. Po wejściu w wizytówkę, pacjent otrzymuje informację także o innych lekarzach

Zmiana architektury strony

Dużym problemem byli potencjalni pacjenci, którzy w trakcie wizyty na starej stronie rezygnowali z usług Centrum. Postanowiliśmy, że dobrym rozwiązaniem będzie zmiana układu treści na poszczególnych stronach.

Efekty przerowsły oczekiwania naszego partnera

My również czujemy satysfakcję, że strona z tygodnia na tydzień bije rekordy wejść. Co istotne, odwiedziny te są bardzo konwertujące, dzięki czemu nasz klient mógł:

 • zatrudnić 5 nowych rejestratorek, co może zdumiewać biorąc pod uwagę fakt, że najwięcej rejestracji notuje się on-line;
 • otworzyć 10 nowych specjalizacji, które w przeszłości były zamykane przez brak zainteresowania pacjentów;
 • pobić rekord rejestracji do jednego z lekarzy (84 zapisy w jeden dzień);
 • do każdego z gabinetów zatrudnić dodatkowo przynajmniej jednego lekarza specjalistę;
 • otworzyć gabinet akupunktury i bioenergoterapii, który u konkurencji nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Widoczność strony wg SENUTO

charts

Widoczność strony to nic innego jak ilość fraz w top 3, top 10 i top 50 Google. Im więcej fraz posiadasz, tym większa widoczność, a co za tym idzie - większy potencjał ruchu. Dzięki naszym działaniom widoczność strony all-med.pl wzrosła:

 • dla fraz w top 3: z 45 do 309 (+586%)
 • dla fraz w top 10: ze 146 do 895 (+513%)
 • dla fraz w top 50: z 942 do 5075 (+439%)

Google Analytics - ruch ogólny

charts

Oprócz ruchu organicznego, strona zanotowała także bardzo duże wzrosty jeśli chodzi o inne źródła ruchu. Ruch ogólny wzrósł aż o 371%! Nowa strona dała także nową jakość, dzięki czemu zanotowaliśmy także wzrosty we współczynnikach, na których bardzo zależało klientowi, w tym:

 • współczynnik odzuceń (zmalał z 44% do 27%)
 • średni czas trwania sesji (wzrósł z 1:31 do 2:40)
 • nowi użytkownicy (+393%)

Sukces!

Jak widzicie, dobre SEO to nie tylko wzrost odwiedzin, ale przede wszystkim realne korzyści dla klienta, takie jak wzrost przychodów czy rejestracji, a także w przypadku placówki medycznej - wzrost zainteresowania lekarzy czy firm partnerskich.

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione korzyści biorą się z rzeczy policzalnych:

 • 306% wzrostu ruchu organicznego wg. Google Analytics
 • 320% wzrostu ruchu ogólnego wg. Google Analytics
 • 12x zwiększenie widoczności według Senuto

Opinia klienta:

Patryk Ogórek

Menadżer firmy

Wspólnie z BinarLink opracowaliśmy świetną strategię nie tylko SEO, ale całej obecności w internecie. Zespół BinarLink bardzo często wychodzi poza schemat, dzięki czemu możemy cieszyć się rewelacyjnymi wynikami, nie tylko jeśli chodzi o wyniki SEO. Ilość odwiedzin przekłada się zarówno na ogromną ilość rejestracji pacjentów, a także pozwala nam rozwijać placówkę w tempie, którego wcześniej nie zakładaliśmy.


Następny case study

Zobacz jak zaprojektowaliśmy i wdrożylismy serwis biznesowy i wyszukiwarkę, która umożliwia wyszukiwania ofert Benefit Systems na terenie Czech i Słowacji.

Zobacz case study